BaseCamp
bar akce stěna e-foto

Cestovatelský festival - navzdory bariérám

18.-19.9.2015

Cena: Vstupné do klobouku

Cestovatelský festival - navzdory bariérám

18.-19.9.2015


PROGRAM:

Pátek 18. 9.
18: 30 - Evropou i Českem na handbiku
20:00 - Kanárské ostrovy - Islas afortunadas
21:30 - Promítání filmu "Poslední prázdniny"
 
Sobota 19. 9.
18:00 - Expedice Bez Bariér 
19:30 - Antarktida - poslední kontinent
21:00 - Koncert kapely Heimat

Zveme Vás na tradiční "Cestovatelský festival na dvorku" v Base Campu v Přerově.
Letošní festival se ponese v duchu "..navzdory bariérám", ať už těm fyzickým nebo cestovatelským. Těšit se můžete na doprovodný program ve stejném duchu (možnost vyzkoušet si jízdu na handbiku či dvojkole).
V letošním roce návštěvou festivalu podpoříte horolezectví osob s handicapem.

A kdo jsou v letošním roce naši přednášející?

Cyklistika "sedících",  to nejsou lehokola.
Radek Krupa miluje hory, skály a cestování. A velmi cyklocestování. Na hory a po skalách začal lézt již v sedmi letech. Cyklocestování se mu podařilo okusit až ve 43 letech. Na HANDBIKU. Radek Vám přiblíží, proč objel Českou republiku na handbiku sólo a "na těžko". Krátkým videem a fotkami z Expedice "Evropou bez Bariér 2013" dokáže, že handbikeři, jsou stejně nadšení cyklocestovatelé jako běžní cyklisté a mohou si zajet kamkoliv, například do Gibraltaru.
002-(1).JPG
 
Islas Afortunadas – Kanárské ostrovy
Kdo si myslí, že se na Kanárské ostrovy jezdí jen za mořem a bronzovým opálením, je vedle jak ta pinie. Kanáry lákají duši dobrodruha hlavně všudypřítomnými sopečnými kužely, krátery, písečnými dunami, jehličnatými háji, vavřínovými pralesy, rozkvetlými loukami a svěží vůní vzduchu nasyceného solí. Co ostrov, to jiná krajina, lidé, atmosféra. A když po horské tůře, lezecké výpravě či cyklovýletě polechtá člověk chuťové buňky kanárským rumem nebo čerstvou rybou, spatří náhle v souostroví ráj na zemi...Přednáší Markéta Balatková alias "kecka Markétka"
kanary3.JPG
 
Expedice bez Bariér
První promítanou expedicí bude 5500 km bez bariér do drsné přírody Norska pořádaná skupinou nehandicapovaných studentů pro jejich vrstevníky s postižením. Druhou promítanou expedicí bude týdenní výprava studentů Fakulty tělesné výchovy Univerzity Palackého na speciální plachetnici, na které pracovali s handicapovanými spolužáky. Padesát metrů dlouhá loď je jediná svého druhu, která nabízí bezbariérový přístup.
plachetnice-lutgerdina-468x260-(1).jpg
 
Antarktida - poslední kontinent
V podání Jana Russnáka budou promítnuty fotografie z vědecké expedice Masarykovy univerzity na stanici J. G. Mendela na ostrově Jamesse Rosse na Antarktidě - posledním kontinentu. 
IMG_045.jpg
 
Film - Poslední prázdniny
Film Poslední prázdniny zachycuje pohled jednoho s kamerou cestujícího vykuka na jeho končící studentský život. Příběh, který nenapsal žádný scénárista, ale život sám, se svižným rytmem proplétá Norskem, Českem (záběry i z přerovkého Base Campu), Slovenskem (záběry s lidmi i s Přerova) a Kyrgyzstánem (vlastně všude jsou záběry i s lidmi z Přerova). Originální, humorné a svérázné zpracování ukazuje věci takové, jaké jsou. Hory, kultura, lidi, psí spřežení, koně a kolo jsou ty hlavní, na které se můžete těšit. Zdánlivě bezstarostná letní punková jízda skrývá jednu zásadní myšlenku, která by se hlavně těm studujícím z vás měla zavrtat hluboko do hlavy. Koukněte, nechte se pobavit a třeba i inspirovat. Autor: Martin "Čermis" Čermák

SOBOTNÍ KONCERT
Koncert kapely Heimat
Hudba s vlivy jazzu, alternativního rocku, electra a world music.Hutná rytmická linka basových bubnů západní afriky (Dundun, Kenkeni), kterou podkresluje synth bass, doplněná nápaditou a neotřelou kytarou a divokým tenorsaxofonem. 
Čtyři osobnosti a spousty hudebních vlivů. Napětí i uvolnění, od hypnotického kolébání k tanci.
Heimat-A-(1).jpg
 
 

002-(1).JPG
002-(1).JPG
002.JPG
002.JPG
Heimat-A-(1).jpg
Heimat-A-(1).jpg
Heimat-A.jpg
Heimat-A.jpg
IMG_045.jpg
IMG_045.jpg
IMG_094.jpg
IMG_094.jpg
kanary.jpg
kanary.jpg
kanary3.JPG
kanary3.JPG
plachetnice-lutgerdina-468x260-(1).jpg
plachetnice-lutgerdina-468x260-(1).jpg
plachetnice-lutgerdina-468x260.jpg
plachetnice-lutgerdina-468x260.jpg

home Bar Akce Stěna E-foto
basecamp, Kainarova 3260/13a, 750 02 Přerov
Tel: 581 702 351